Upravit stránku

Systém MDS nabízí optimální řešení pro každé využití. Flexibilní systém nástaveb a vysoká užitná hodnota zajistí maximální účinnost. I přes svou kompaktní konstrukci nabízí systém MDS dostatek volného místa pro pohodlnou manipulaci a údržbu.

Systém jednokomorových zásobníků je ideálním pomocníkem do členitých nebo mírně strukturovaných oblastí - nedochází k jednostrannému vyprazdňování obsahu zásobníku.

Pomalu rotující míchací rameno (180 ot/min) pracuje s granulátem šetrně a zajistí bezproblémové dávkování hnojiva. Zvláštní tvar dávkovacího šoupátka umožňuje dávkování minimálních (od 3 kg/ha) i velkých dávek živin.

Vysoké otáčky rozmetacího disku (980 ot/min) dají částečkám hnojiva optimální rozmetací rychlost. Díky tomu vzniká přesný, plochý, vpředu ohraničený rozmetací obrazec se širokými překrývacími zónami. Hnojivo nedopadá na traktor. Rozmetací disky MDS s nastavitelnou délkou a polohou lopatek umožňují optimální přizpůsobení rozmetadla vlastnostem jednotlivých hnojiv a osiv.  

Adaptér pro hraniční rozmetání TELIMAT T1 (příslušenství) umožňuje použití dálkového ovládání hraničního rozmetání a hnojení okrajů přímo z kolejových řádků v systémech 12 až 24 m. Pomocí dvojitých vodicích plechů je hnojivo vedeno šetrně a je dosaženo přesného hraničního rozmetacího obrazce, a to i v případě přihnojování.

Zařízení pro hraniční rozmetání GSE 7 (příslušenství) umožňuje přesné hnojení, pokud pracovní jízda leží přímo na okraji pole.

Rozmetací adaptéry RAUCH TELIMAT a GSE splňují požadavky evropských ekologických norem pro rozmetadla hnojiv (EN 13739-1). To je důležité pro novou směrnici o hnojivech (stav01/2006) .

Rafinovaný rychlouzávěr ulehčuje sejmutí disku bez použití nástrojů. Tím je vytvořen dostatek prostoru pro výpad hnojiva. Jednoduché pro zkoušku otáčením, rychlé a pohodlné pro vyprázdnění zbytkového množství.

Kryt rozmetacích disků z ušlechtilé oceli obklopuje celou oblast rozhozu a zabraňuje oprýskávání lakovaných součástí. Použití mnoha nerezových materiálů a zvláštní úprava povrchu pomáhají chovat hodnotu a funkci rozmetadla na celá léta.

Sériové vybavení:

- Rozmetací disky z ušlechtilé oceli "Multi-Disc" pro šířku záběru 10-18 m

- Pomalu rotující mísící rameno, šetrné ke granulátu

- Bezúdržbová převodovka v olejové lázni

- Dno zásobníku, rozmetací disky, rozmetací lopatky, šoupátka, kryt rozmetacích disků z chrom-niklové oceli (V2A)

- Rychlouzávěr rozmetacího disku k jeho demontáži bez použití nástrojů, snadná kontrola dávky a snadné vyprázdnění zbytků

- Přípojka kat.II (možnost kat.III) s nastavením dvou výšek

- Kardan Walterscheid

- Souprava ke kontrole dávky

- Plnící síto

Fotogalerie