Upravit stránku

- pracovní šířka 1.50 m - 12.00 m 

Zařízení GRASS-MANAGER je vyrobeno jako rám z trubkových profilů, kdy tento rám je po celé pracovní šířce tuhý, ale mechanicky nebo hydraulicky odklopitelný (typ mechanismu - eurosklápění). díky použití vysoce hodnotných materiálů a cíleně robustní konstrukci je zaručeno, že i při extrémních půdních podmínkách můžete pruty v šestiřadých prutových polích namáhat i nad rám a horní vedení. 

Hydraulické přestavení prstů prutových bran Vám podstatně ulehčí použití zařízení GRASS-MANAGER při změnách půdních podmínek. Toto zařízení je výhodou i při překlápění do transportní polohy, protože jednoduše přemístíte pruty do ploché polohy. Je možná i dodatečná montáž.

Podle pracovní šířky jsou zařízení GRASS-MANAGER vedena dvěma nebo čtyřmi opěrnými gumovými koly se vzduchem plněnými pneumatikami. Tato opěrná kola zabraňují na lehkých půdách příliš hlubokému záběru pružinových prutů z kulaté oceli, jsou výškově přestavitelná pomocí děrovanéo rastru. 

Na šestiřadém systému bran je na 1,5 m pracovní šířky namontováno 60 pracovních prutů, což dává vzdálenost rýh 2,5 cm. Jen tato vzdálenost Vám garantuje dobré zpracování potřebných míst a tím také požadovaný výsledný efekt práce. 

Systém uspořádání bran, kde jsou jednotlivé pruty zavěšeny střídavě, se může nejlépe přizpůsobit nerovnostem půdy. Směrovou stabilizaci prutových prstů zajišťuje exaktní způsob vedení pomocí držáků z umělé hmoty. Pruty jsou tak vždy ve správné poloze vůči směru jízdy a rovněž jsou provedeny tak, že je podstatně zvýšen vibrační efekt. Díky provedení těchto držáků se prutové prsty nemohou protáčet ani uvolnit. Pod držákem prutů je prut upraven do tvaru několika závitů pružiny, pruty pak mohou lépe vibrovat a pružina umožňuje větší rozsah pohybů. 

Fotogalerie