Upravit stránku

Snižte náklady použitím systému Field IQ vypínáním sekcí postřikovače, secího stroje nebo rozmetadla průmyslových hnojiv v případě překrytí již obdělané plochy.

Systém Field IQ umožňuje ovládání až 48 sekcí.

Kromě vypínaní sekcí lze pomocí systému Field IQ upravovat i množství aplikované dávky hnojiv, postřiku nebo výsevku.

Field-IQ neustále monitoruje pomocí GPS již ošetřenou plochu pozemku. Jakmile se ramena, například při vyhýbání sloupu, dostanou nad již ošetřenou část pozemku, automaticky se příslušná sekce vypne. Při návratu do záběru se zase automaticky zapíná. To samé funguje i při vjíždění a vyjíždění na souvrať. Při kolmém najíždění se samozřejmě vypne celý postřikovač. Při vyjíždění ze souvratě se zase včas postřikovač sám zapne. Obdobně sytém pracuje i v případě secího stroje nebo rozmetadla.

Automatickým vypínám sekcí lze ušetřit 4 až 5% nákladů. Na členitých úsecích může tato úspora činit až 10 procent, což při dnešních cenách a na větších výměrách podniků dokáže investice navrátit během jedné sezóny. Úplatnění nachází především na členitých pozemcích, pozemcích s řadou překážek nebo na souvratích ve tvaru klínu. Nedochází tak dvojími přestřiky k popálení nebo až spálení porostu nebo předávkování kapalnými hnojivy.