Upravit stránku

Snižte náklady použitím systému EZ-BOOM vypínáním sekcí postřikovače, secího stroje nebo rozmetadla průmyslových hnojiv v případě překrytí již obdělané plochy.

Systém EZ-Boom umožňuje ovládání až 10 sekcí.

Kromě vypínaní sekcí, lze pomocí EZ-Boom upravovat i množství aplikované dávky hnojiva, postřiku nebo výsevku.

EZ-Boom s polečně s navigací EZ-Guide Plus/500 nebo FM-750/1000 neustále monitoruje pomocí GPS již ošetřenou plochu pozemku. Jakmile se ramena, například při vyhýbání sloupu, dostanou nad již ošetřenou část pozemku, automaticky se příslušná sekce vypne. Při návratu do záběru se zase automaticky zapíná. To samé funguje i při vjíždění a vyjíždění na souvrať. Při kolmém najíždění se samozřejmě vypne celý postřikovač. Při vyjíždění ze souvratě se zase včas postřikovač sám zapne. Obdobně sytém pracuje i v případě secího stroje nebo rozmetadla.

Automatickým vypínám sekcí lze ušetřit 4 až 5% nákladů. Na členitých úsecích může tato úspora činit až 10 procent, což při dnešních cenách a na větších výměrách podniků dokáže investice navrátit během jedné sezóny. Úplatnění nachází především na členitých pozemcích, pozemcích s řadou překážek nebo na souvratích ve tvaru klínu. Nedochází tak dvojími přestřiky k popálení nebo až spálení porostu nebo předávkování kapalnými hnojivy.

Fotogalerie