Upravit stránku

AXIS 20.1 nabízí výkonnou, profesionální rometací techniku speciálně přizpůsobenou budoucím požadavkům zemědělců.

Nastavení množství hnojiva je jednoduché a přesné. Množství pro přesné dávkování, které odpovídá potřebě od 3 kg/ha, plynule zvolíte na velkém a přehledném panelu se stupnicí, zvlášť pro pravou a levou stranu.

Malé, snadno kontrolované otočení na obslužném terminálu CDA (umístěném ve spodní části zásobníku) stačí, aby byl AXIS rychle a bezpečně nastaven na požadovanou strukturu a kvalitu hnojiva rovněž i pracovní šířku. Paralelně lze na obslužném terminálu také jednoduše nastavit požadované množství hnojiva. Přehledná a obsáhlá tabulka hnojení obsahuje všechny relevantní informace k nastavování.

V rámci rozmetací techniky CDA AXIS zajišťuje hnojivo šetřící a inovační systém Granusafe velmi plynulé a přesné podávání citlivých granulátů ze zásobníku přes rozmetací lopatky až na pole.

Rozmetadlo AXIS je konstruováno pro rychlost při nejvyšší přesnosti rozptylu. Díky velkoplošným, protáhlým otvorům na středu disků a  šetrnému inovačnímu způsobu předávání hnojiva na lopatky se dosahuje neobvykle vysoké pracovní rychlosti až 25 km/h beze ztráty přesnosti.

QUANTRON-E přesvědčí velkým, přehledným dispejem a logicky uspořádaným menu. Všechny funkce leze ovládat dálkově, velmi rychle a bezpečně.

Evropská norma životního prstředí pro rozmetadla hnojiv předepisuje zařízení ke zkoušce protočením a vyprázdnění zbytkového množství. U rozmetadla AXIS je zařízení ke zkoušce protočením perfektně integrováno ve stroji. Rafinovaný rychlouzávěr ulehčuje sejmutí disku bez použití nástrojů. Tím je vytvořen dostatečně volný prostor pro výstup hnojiva.

Identifikační systém hnojiv DiS (zvláštní vybavení) umožňuje rychlé stanovení nastavení rozmetání zejména u hnojiv, která nejsou zaznamenána v tabulce rozmetání.

TELIMAT T25 (zvláštní vybavení) dovoluje přesné hnojení okrajů a hraniční hnojení z první pojezdové dráhy bez sestupu. Zařízení TELIMAT má jednoduchý hydraulický systém a dálkové ovládání, umístění před diskem. TELIMAT lze bezpečně kontrolovat pomocí dobře viditelné, mechanické indikace polohy.

GSE 25 (zvláštní vybavení) je zařízení k hraničnímu, přesnému hnojení přímo na hranici pole. Jednoduchá manuální obsluha může být také na přání provedena jako hydraulicky jednočinná.

TELIMAT T25 a GSE 25 splňují evropskou normu pro životní prostředí.

Transportní osvětlení BLW 25, ochrana proti prachu a stříkající vodě a možnost volby výstražných tabulí zajišťují i u špatné viditelnosti a vysokém stupni znečištění bezpečnost na silnici.

Velmi kvalitní krycí plachta odolná vůči UV záření umožňuje i za nepříznivých povětrnostních podmínek bezproblémové rozmetání. Daleko přesahující okraje plachty chrání hnojivo i při dlouhých jízdách.

Sériové vybavení:

- rozmetací technika CDA; systém Granusafe; vysokorychlostní rozmetávání; souprava ke zkoušce dávky; 2 velká plnící síta; ochrana disku; spodní část zásobníku, disky, rozmetací lopatky, hřídel čechracího ústrojí z nerez ocele; pohon vývodovým hřídelem 540 ot./min; bezúdržbová, uzavřená převodovka Walterscheid v olejové lázni

- 2 CDA obslužné terminály na spodní části zásobníku; kloubový hřídel se střihovým kolíkem