Upravit stránku

Autopilot představuje univerzální řešení automatického systému řízení pro starší stroje od společnosti CASE IH nebo stroje konkurenčních značek.

Autopilot se od asistovaného řízení liší tím, že je zabudován přímo do hydraulické větve řízení traktoru nebo samojízdného stroje. Kromě toho je vybaven řídící jednotkou T3 a senzorem natočení kol. Díky tomu je tedy mnohem přesnější, co se týká rychlosti reakce otáčení kol a i pojezdu. V současné době lze navádět stroje pomocí Autopilotu s odchylkou do 2 cm.

K ovládání Autopilotu lze použít monitory EZ-Guide Plus/500, Field Manager nebo FM750/1000.

Autopilot se skládá ze stejných komponentů jako AccuGuide, ale pro ovládání používá monitory EZ-Guide Plus (již se nevyrábí), EZ-Guide 500, Field Manager (již se nevyrábí) nebo FM750 a 1000. Navigace AccuGuide využívá naopak vlastní monitory AFS200, 300Pro, 600Pro, 700, které umožňují ovládat nejen navigaci, ale i samotný stroj. Pomocí monitoru AFS můžete ovládat nastavení traktoru, mlátičky, postřikovač nebo aplikátoru značky Case IH, nastavovat a sledovat různé provozní a výkonnostní parametry, ovládat navigaci a připojené stroje přes ISO Bus 11783, připojit kameru apod.

Autopiloty, stejně jako systémy AccuGuide, dokáží nejefektivněji využít přesné signály DGPS. Tyto navigace jsou plně zabudované v hydraulickém systému řízení traktoru nebo samojízdného stroje, což umožňuje okamžitou reakci podvozku na pokyny navádění a tedy i např. zvládání jízdy po křivkách. Není tedy nutné provádět setí po přímkách. Autopilot, na rozdíl od nižších forem řízení, obsahuje i kontrolní mechanismy jako jsou čidla natočení kol, vyšší úroveň korekce náklonu stroje ve svazích a proporcionálně ovládané ventily řízení.